„Na wysokiej połoninie usiądź ze mną mój Pingwinie” - 9-dniowy, wyjazd w góry Rumunii

Cześć,
Jak co roku, jesienią, w ramach "Połonin" zapraszam na 9-dniowy, wyjazd w GÓRY, przez duże G, w góry Rumunii, w Karpaty Południowe w pasma gór Tarcu i Godeanu - jednego z najwyższych pasm Karpat.

* Termin: 29.09 sobota - 8.10 niedziela.
* Wyjazd: w piątek 29.09 ok. godz 16 z Warszawy,
* Powrót: w niedzielę 8.10 po południu.

O wyjeździe:
Góry Tarcu i Godeanu to wybitne pasma o charakterze wysokogórskim, a miejscami nawet "alpejskim". Porównać je można do bardziej znanych pasm Retezatu bądź Parangu.
Masyw zbudowany jest ze skał krystalicznych, ma skaliste szczyty, a poszarpana grań opada pionowo kilkaset metrów rumoszem skalnym wprost do kotłów polodowcowych w których widać jeziorka. Występują tu znaczne przewyższenia, a najwyższe szczyty sięgają 2200 m n.p.m. - Godeanu 2229 m. Ponieważ pasmo ma charakter wysokogórski, często szlak prowadzi grzbietem, miejscami granią, z ekspozycją na kotły polodowcowe. Szlaki i ścieżki są wymagające.
Idziemy w góry, ale nie tylko. Nie będziemy stronić od siedlisk ludzkich i tam ukrytych starożytnych i średniowiecznych zabytków archeologicznych i architektonicznych. Spotkamy się ze starą kulturę dacką i rzymską.

DSCN1135

Charakter trasy:
Piesza – namiotowa. Poziom trudności: trasa wymagająca dobrej kondycji - trudna, długie odcinki dzienne o sporych przewyższeniach (dochodzących do 1100 m), dziennie będziemy przechodzić ok. 30. GOT-ów.

Dla kogo:
Dla osób z doświadczeniem górskim i dobrą kondycją, które mają ochotę przez tydzień nosić plecak po pięknych rumuńskich górach, połoninach, rumoszu skalnym, spać w namiocie, a gotować wspólnie na gazie czy ognisku. Zapraszam osoby, które mają własny namiot, jak i te, które chcą skorzystać z kwaterunku / pod czyimś tropikiem / w czyimś namiocie.
Koszt:
Przewidywany koszt: ok 1350 zł, zależnie od liczby uczestników i rodzaju transportu, w tym jest również zakup jedzenia, koszty organizacyjne, ubezpieczenie, zwiedzanie i inne lokalne przyjemności. Proszę o zabranie pieniędzy na własne wydatki, drobne prezenty oraz obiad po drodze.
Dojazd:
busem i/ lub samochodami osobowymi.
Ekwipunek i jedzenie:
Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie do transportu, listy niezbędnego sprzętu do zabrania i zakupu produktów żywnościowych oraz informacje o wielu innych przydatnych drobiazgach wyślę osobom zainteresowanym. Na wyjazd na pewno będą potrzebne wygodne buty, ciepły śpiwór - może być już zimno, temperatury nocą mogą być minusowe, a nawet może spaść już pierwszy śnieg.
Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.

DSCN1153Zapisy - zgłoszenie drogą mailową.
Więcej szczegółów prześlę osobom zainteresowanym.
Masz pytanie, proszę pisać lub dzwonić.

Prowadzący: Paweł Pingwin Łodziński Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 602 178 711
Zapraszam!
Pingwin

DSCN1168

(góry Paring - fot. Paweł Pingwin Łodziński (archiwum własne)

 

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Tags: