Złote góry. 10-dniowy wyjazd namiotowy do Bułgarii

Nocleg w Sopocie, dzień nad morzem… oraz stare cerkwie i sześć dni solidnego górskiego łojenia. ZŁOTE GÓRY, CZYLI WRZESIEŃ W BUŁGARII to tegoroczna wakacyjno-jesienna propozycja Maksa i Bartosza ;)

sopot markedGolam Kupen Rosi Ivanova Google Maps
[po lewej: fragment mapy Bułgarii, mapy.cz; po prawej: widok z Golam Kupen, Rosi Ivanova, Google Maps]

Złote piaski to zaledwie końcówka planowanej 10-dniowej trasy. Wyjazd zaczynamy we Wrocławiu*, a kontynuujemy zwiedzaniem stolicy Bułgarii, Sofii. Następnie udamy się w pasmo Starej Płaniny — pełne rozległych połonin i dorodnych lasów złote góry rozmiarów podzachodniotatrzańskich. Tam czeka nas najwyższy szczyt tego pasma Botew, noclegi w namiotach, zabytkowe monastyry — i betonowe pozostałości modernistycznego komunizmu.

Sokolski manastirSunset and Buzludza
[po lewej: monastyr Sokolski, Evashumkova, CC BY-SA 4.0; po prawej: pomnik na Buzłudzy, Annboeva, CC BY-SA 4.0]

Z gór zejdziemy w samą porę, by przejechać nad morze i zdążyć nie tylko uprażyć się na plaży, ale i zwiedzić Nesebyr — jedno z najstarszych miast wybrzeża Morza Czarnego.
Zapraszamy!

 

KWESTIE ORGANIZACYJNE
Termin: 22 września – 1 października 2023 r.
Koszt wyjazdu: składka 1000 zł + bilety lotnicze kupowane samodzielnie*
Wymagany sprzęt: dowód osobisty lub paszport, karta EKUZ, sprzęt turystyczny górski. Posiadanie własnego namiotu nie jest wymagane – a pełną listę sprzętu wyślemy zgłoszonym.
Wyjazd ma charakter pieszy, namiotowy. Będziemy wędrować po górach z całym bagażem na plecach, więc podstawowa kondycja i doświadczenie w górach są wskazane. Jeśli masz wątpliwości, daj znać :)
ZAPISY ZAMKNIĘTE

*UWAGA: składka obejmuje koszty wspólne (noclegi, jedzenie, transport na miejscu, rezerwa na nieprzewidziane sytuacje). Składka NIE OBEJMUJE biletów lotniczych, które uczestnicy kupują samodzielnie. Ich ceny bardzo się wahają, chcemy, żeby osoby które zgłoszą się szybko, nie musiały czekać na zdecydowanie pozostałych 🙂
Polecamy natomiast lot, którym my zamierzamy lecieć: Ryanair Wrocław–Sofia 22 września, 13:05-16:10. Spotykamy się w Sofii, w piątek 22 września po południu.
Bagaż rejestrowany wziąć można jeden na 2 osoby. Jeśli zapisujecie się w pojedynkę albo w nieparzystej grupie – napiszcie do nas, sparujemy Was z innym uczestnikiem.
Jeśli bilety na ten lot się skończą – pogadamy o alternatywach. Tymczasem zapisujcie się i kupujcie swoje bilety!

**UWAGA 2: Tak samo powrót: polecamy wspólny lot Ryanairem z Burgas do Modlina, 1 października 10:05–11:10. Ale bilety kupujemy samodzielnie!

***UWAGA 3: Nasze (Maksa i Bartosza) wyjazdy są wegetariańskie. Jeśli zależy Wam na mięsie w gotowanych w górach posiłkach – weźcie zapas suszonej kiełbasy we własnym zakresie.

Prowadzący trasę: Bartosz Pergół, Maks Walewski.
Jeśli macie pytania – piszcie do nas na oba maile na raz: foto.bartosz.skpb[małpa]gmail.com i maks.gorskiewyjazdy[małpa]gmail.com
I jeszcze zdjęcia — na naszym poprzednim wyjeździe było tak:

bartosz maks wielka fatrabartosz reszta gar wielka fatra
[po lewej: Bartosz i Maks; po prawej: widok z polany w słowackim paśmie Wielkiej Fatry]