Warsztaty zielarskie - sierpień 2023

Cześć!
Zapraszamy Was sierpniowe warsztaty zielarskie. Sierpień to wciąż bardzo dobry okres na zbiór ziół. Będziemy zbierać, smakować, rozpoznawać i gotować !Warsztaty będą intensywne, gdzie każdy z Was na pewno dostanie dużą dawkę wiedzy. Oczywiście, bez zaskoczenia, warsztaty poprowadzi Adam Szary. Kto nie zna Adama zachęcam do zapoznania się z jego książkami. Oprócz tego będą ogniska, śpiewy, nowe znajomości. To będzie dobry czas. Zapraszamy!

chwasty

Kiedy: 24.08.2023 – 27.08.2023 Czwartek jest dniem przyjazdów. Zachęcamy byście dotarli do godziny 21:00. Ośrodek będzie otwarty od godziny 17:00. Ja będę już od środy więc jak ktoś z Was chce wcześniej przyjechać i skoczyć w góry to śmiało. Doliczyć trzeba będzie koszt jednego noclegu i wyżywienie. W formularzu dajcie znać.

Gdzie: Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach. Jest to nowy ośrodek z łazienkami w pokojach, salą konferencyjną oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Trzeba kierować się na Zatwarnicę a potem drogą ( żółty szlak) do Suchych Rzek.

Transport: Każdy z uczestników dociera na własną rękę. Jak co roku po zapisaniu się na warsztaty staram się by osoby jadące samochodem zabrały ze sobą innych uczestników. W praktyce różnie to wychodzi dlatego zachęcam do sprawdzenia połaczeń. W okresie wakacyjnym Bieszczady są dobrze skomunikowane. A jak coś do Zatwarnicy czy Lutowisk wyjadę.

Koszt: 600 zł. Cena zawiera: dwudniowe warsztaty, materiały szkoleniowe, wyżywienie, zakwaterowanie na czas pobytu, opieka przewodnicka
Cena nie zawiera przejazdu. ( osoby będące od środy + 70 zł)
Ze względu na podwyżki w każdej praktycznie dziedzinie ( noclegi w Suchych Rzekach także) koszt warsztatów się zwiększył. Jeśli ktoś z Was ma taką sytuację, że nie stać go na wyjazd a bardzo chce pojechać to niech do mnie napiszę.

Zapisy: Wypełnij formularz https://forms.gle/vWjWTWi66wWfsisu6 Otrzymasz zwrotnego maila z dodatkowymi informacjami oraz numerem konta na które należy wpłacić zadatek w wysokości 300 zł. Resztę pieniędzy ( 300zł) w gotówce zapłacisz na miejscu. Zachęcam do zapisów.

Organizatorzy
Grzegorz Sirociuk – Przewodnik Beskidzki i po BPN, Przewodnik SKPB, instruktor surwiwalu.

Adam Szary: Biolog specjalizujący się w dziedzinie fitosocjologii, etnobotaniki i ziołolecznictwa, zatrudniony w pracowni naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wcześniej w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie i jako nauczyciel biologii w śląskich szkołach. Autor kilku książek etnobotanicznych (np. „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne”) i fitosocjologicznych (np. „Zbiorowiska leśne Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, „Rośliny i siedliska związane z wypasem”). Ponadto opublikował ponad 40 pozycji naukowych i ok. 50 popularno-naukowych.

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Tags: