9-dniowy wyjazd w Beskid Niski i Bieszczady "Po drugiej stronie drzwi donikąd"

 

drzwi1  potoczek

Powędrujemy jedną z najbardziej sielankowych krain w Polsce, od Doliny Wisłoki po Jezioro Solińskie. Przez urokliwe dolinki, gdzie napotkamy ślady po nieistniejących już wioskach, przez cieniste lasy jodłowo-bukowe, odludne i dzikie pasmo graniczne. Towarzyszyć nam będą duchy dawnych mieszkańców tych terenów. Odwiedzimy miejsca pełne śladów historii, pokłonimy się cieniom żołnierzy, którzy polegli wśród beskidzkich wzgórz. W dzikich zakątkach karpackiej puszczy napotkamy prawdziwe osobliwości przyrody. Wejdziemy na szczyt owianej legendami Chryszczatej, której nieprzystępne lasy skrywają wiele tajemnic. W bieszczadzkiej głuszy, z dala od tłumów będziemy wypatrywać śladów wilków, niedźwiedzi, żubrów, i innych przedstawicieli rzadkich puszczańskich gatunków, może nawet żbika, czy rysia.

Jasiel3

    kamien i medo

Dla kogo: Dla wszystkich, którym niestraszne całodniowe wędrówki z ciężkim plecakiem (trasy ok. 20-25 km dziennie), i którzy chcą nacieszyć się bliskością przyrody oraz odpocząć w ciszy bukowych lasów, górskich potoków i kwiecistych łąk.

Noclegi: W chatkach studenckich i bazach namiotowych – każde z tych miejsc posiada swój własny, niepowtarzalny klimat.

Termin wyjazdu: Sobota, 14.08. godz. 6:40, Dwodzec Centralny w Warszawie. Powrót do Warszawy: niedziela, 22.08., wieczorem. 

Sprzęt:  Plecak (ok. 60 l –oprócz rzeczy osobistych musi pomieścić jedzenie na kilka dni oraz część sprzętu wspólnego, np. gary), kurtka przeciwdeszczowa, sprawdzone buty górskie, menażka, śpiwór, karimata. Szczegółową listę sprzętu będziemy wysyłać zgłoszonym uczestnikom.

Wyżywienie: Jedzenie na wyjazd zabieramy z Warszawy i nosimy w plecakach (drugie zakupy w połowie wyjazdu). Wspólnie gotujemy pyszne posiłki na ogniskach.

Koszt: ok. 700 zł (transport, wyżywienie, noclegi)

Grajkowie z wszelakimi instrumentami dającymi przytroczyć się do plecaka mile widziani!

Zapisy: Formularz zapisu 

wedrowka z plecakami4   śniadanie

Prowadzący: Urszula Makowiecka (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 503171772)

Grzegorz Sirociuk, Przewodnik Beskidzki, Przewodnik SKPB Warszawa, instruktor surwiwalu oraz Przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Ula Góry    Siro

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl

Uwaga: W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju przed wyjazdem od uczestników zostanie zebrany wywiad epidemiologiczny (zapisanie się na trasę jest równoznaczne ze zgodą na zebranie wywiadu przez prowadzących). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do niedopuszczenia do udziału w wyjeździe osób z oznakami chorobowymi.