Hubert Rachubiński, blacha 712

gruzjaH

 

 Lubię góry, pograć w planszówki oraz łazić nocą w poszukiwaniu lampionów.

Zacząło się od zimowego wyjzdu w Bieszczady z grupą znajomych ze studiów. Była to przerwa zimowa na PG. Łażenie z plecakiem od noclegu do noclegu, w głębokim śniegu. Pierwszy taki wyjazd i chyba pierwszy prawdziwie górski. Wcześniej tylko wycieczka szkolna w Tatry i rodzinnie w północne Bieszczady, a właściwie w góry Sanocko-Turczańskie.

Potym wyjeżdzie postanowiłem zdobyć Koronę Gór Polski. Był to 2007 rok i mój pierwszy dłuższy i samotny wyjazd w góry. Wędrówka przez Beskidy pozwoliła mi odkryć chatki i bazy namiotowe, a wraz z nimi Studenckie Koła Przewodnickie. Szybko też doszedłem do wniosku, że samotna wędrówka jest nudna, więc wstąpiłem do SKPT w Gdańsku i tam też  zrobiłem kurs przewodnicki. Kilka lat później poznałem Alę na wyjeździe w góry Rumunii bo chciałem zdobyć kolejny szyczt do Korony Europy. Moldoveanu do dziś mam niezdobyte, ale zacząłem coraz częściej jeździć z SKPB, a z czasem i zmianą pracy wsiąkłem na stałe. Choć niektórzy mówią że się zwyczajnie wżeniłem :) Korona Gór Polski do dziś nieukończona, ale niewiele zostało ;)

Poza trekingiem w górach, lubię też pobiegać, powspinać się wystartować z InO. W tym ostatnim przypadku kilka razy byłem też po drugiej stronie lampionu.

Trasy z SKPB Warszawa:

Nic Nadzwyczajnego - Połoniny Hryniawskie i Czarnohora, 2013
Ukraińskie Podskoki - Połonina Borżawa i Bieszczady Wschodnie, 2015
Tubyć OrTambyć - Bieszczady, trasa Rajdu Połoniny 2016
Gapimy się Ma_góry - Beskid Niski, trasa Rajdu Beskid Niski 2017
Drum Bun - Godeanu i Retezat w Rumunii, Łuk Karpat 2017
Wte i wewte - Bieszczady, trasa Rajdu Połoniny 2017
Inspiracja Niskich Lotów - Beskid Niski, trasa Rajdu Beskid Niski 2018

 

Trasy poprowadzone w czasie działania w SKPT Gdańsk:

Wyjazd Niepodległościowy 2014
Wyjazd Niepodległościowy 2016
oraz udział w organizacji kilku NMnO robionych przez SKPT