Image Slider - strona główna

Studenckie lato - wyjazdy 2014

AL2009Wakacje już za chwilę. Od czerwca do września zapraszamy na studenckie wyjazdy tygodniowe, dwutygodniowe i weekendówki w ramach Akcji Lato 2014. Pojedź z nami w góry i nie tylko!

Recepta na wakacje spędzone w dobrym towarzystwie i w ciekawych miejscach jest prosta: wybierz wyjazd, który Cię interesuje, zgłoś chęć uczestnictwa i przeżywaj niezapomniane przygody w górach Polski
i świata.

Wszystkie imprezy, które organizujemy są non-profit . Oznacza to, że nie zarabiamy na organizowaniu naszych wyjazdów. Jeśli chcesz abyśmy mogli dalej działać możesz podarować nam swój 1%.

Al2014Latem zapraszamy Was także w Beskid Niski, gdzie możecie odwiedzić naszą bazę namiotową w Regetowie i chatę w Teodorówce.

W 2014 roku Akcję Lato organizujemy razem z Warszawskim Akademickim Klubem Kajakowym HABAZIE, w związku z czym zachęcamy do skorzystania z ich oferty wyjazdowej, którą zamieszczamy poniżej.

 

PS: Chcesz w pierwszej kolejności otrzymywać informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez nas? Polub nas na Facebooku i zapisz się na newsletter SKPB. (Informacje będą wysyłane maksymalnie raz w miesiącu/raz na dwa miesiące)

STUDENCKIE OBOZY I WYJAZDY SKPB:
(kolejne będą się pojawiały w czasie wakacji)

DATACHARAKTER TRASYOPIS TRASYMIEJSCEPROWADZĄCY

CZERWIEC

31.05-01.06 piesza, schroniskowa Kurs w Bieszczady Bieszczady Kurs Przewodnicki SKPB i Instruktorzy
01.06 piesza, dzienna I EskapebolInO - impreza na orientację Lasy Sękocińskie Szefowa i Dzidek
12-16.06 piesza, namiotowa 4 dniowy wyjazd do Izraela, góra Tabor, הר תבור Izrael Jacek Szczepaniak
19-22.06 piesza, schroniskowa, muzyczna

BasCzady (Wędrowne Warsztaty Gitarowe)

Bieszczady Helena Bogdanowska
19-22.06  rowerowa, namiotowa  Austria Longin Fiedczak
19-22.06 piesza, namiotowa Słowacja Ewa i Bartek Kobierzyńscy
19-22.06 piesza, schroniskowa Polska

Ania Romaniuk, Darek „Mister” Gatkowski

LIPIEC
17.07-20.07 piesza, stodołowa Wyjazd weekendowy dla pracujących i nie tylko... Roztocze Wschodnie ziemia lubaczowska  Polska Paweł "Pingwin" Łodziński
17.07 -27.07 rowerowa, namiotowa Wyjazd rowerowy do Skandynawii "Rowerem przez wyspy Alandzkie czyli LONGINADA" Skandynawia Longin Fiedczak
18.07-20.07
z opcją 19-20.07
rowerowa, namiotowa Möżë näd mörzë? Polska,
(Bory Tucholskie, Kaszuby, Pomorze)
Adam Rączkowski
26.07-27.07 piesza, poddachowa Bucnik nie dla buców Polska Stanisław z Pruszkowa
Paweł nie z Pruszkowa
26.07-03.08 piesza, namiotowa 9-dniowy wyjazd w góry Irlandii
"Irish Dreams"
BRAK MIEJSC
Irlandia

Aga Szudarska,
Marcin Błoński

SIERPIEŃ
1.08-17.08 piesza, namiotowa Gamardzioba Sakartvelo!
BRAK MIEJSC
Gruzja Ola Zawadzka,
Piotrek Marciniak
14.08-17.08 piesza, schroniskowa Ceske Svycarsko Czechy Szefowa i Prezes
14.08-17.08 piesza, chatkowa „W poszukiwaniu duchów” 4-dniowy wyjazd w Beskid Niski Polska Jacek Perłowski
15.08-24.08 rowerowa, długodystansowa, beznamiotowa  9-dniowy wyjazd rowerowy. Holandia, Niemcy, Polska Holandia, Niemcy, Polska Wojtek Saletra
14.08-18.08 rowerowa, namiotowa Weekend w Alpach: Spacerkiem przez Góry Martwe czyli LONGINADA Austria Longin Fiedczak
15.08-24.08 piesza, namiotowa Wyjazd na Słowację w Niżne Tatry Słowacja Zosia Wiśniewska
 17.08-24.08 piesza, namiotowa  Wyjazd na Słowację "Fatra maniana" Słowacja  Dzidek
30-31.08 rowerowa, namiotowa Narwany i biebrza Polska Szefowa i Stasiek
30.08-07.09  piesza, schroniskowa, obóz zerowy dla studentów I roku Zerówka 2014: Beskid Żywiecki, Tatry i Orawa  Polska/Słowacja Basia Ciach, Krzysiek Chodorowski
30.08-07.09 piesza, namiotowa Wyjazd w Karpaty Ukraińskie (Gorgany, Świdowiec, Czarnohora) "Na Uschod!" Ukraina

Paweł Bieniek,
Mateusz Piotrowski

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK
20-28.09 wiele tras chatkowych i namiotowych 55. Studencki Rajd Połoniny Bieszczady  
27.09- 5.10 różne trasy, szczegóły na podstronie rajdu Rajd Legionów w Karpatach Ukraińskich Ukraina  

 OBOZY I WYJAZDY AKCJI LATO z Warszawskim Akademickim Klubem Kajakowym HABAZIE :

DATACHARAKTER TRASYOPIS TRASYMIEJSCEPROWADZĄCY
28.06.-29.06 kajakowa R1 Rawka Rawka Agata Wojtyna
5 - 6.07 kajakowa R2 Rawka Rawka Aleksandra Kożuchowska
19-25.07 kajakowa T1 Mazury - Drwęca I Drwęca Jan Olek
19-22.06 kajakowa

T2 Mazury - Wel

Wel Aleksandra Kożuchowska
2-8.08 kajakowa T3 Mazury - Drwęca II Drwęca Agata Wojtyna
15 - 17.08 kajakowa SK Skrwa Skrwa Agata Wojtyna
23-24.08 kajakowa W1 Wisła Wisła Jan Olek

 

WIĘCEJ PROPOZYCJI JUŻ NIEBAWEM !!!


Co to jest Akcja Lato?

To letnie obozy, które organizujemy głównie w Karpatach polskich, ukraińskich i rumuńskich. W ramach Akcji można też z nami wędrować po górach Słowacji, Czech, Bułgarii i krajów bardziej odległych jak Turcja czy Hiszpania. Nie omijamy nawet innych kontynentów, zwłaszcza Azji, która jest rajem dla turystów górskich. Wszsytkie organizowane przez SKPB wyjazdy są non-profit.

Jak zapisać się na obóz?

Trzeba skontaktować się bezpośrednio z przewodnikami, którzy prowadzą wybrany przez Ciebie wyjazd. Kontakt do nich znajdziesz w opisie każdego obozu. Przewodnicy udzielają wszystkich informacji o wyjeździe! Poinformują Cię np. do kiedy należy zapłacić za wyjazd, co zabrać etc. Pamiętaj, że ilość miejsc na każdym z obozów jest ograniczona. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się jak tylko się zdecydujesz!

Kto może jechać z SKPB?

Choć wyjazdy są przeznaczone głównie dla studentów i licealistów, zabieramy każdego, kto lubi góry i turystykę aktywną. Uczestnicy obozów muszą też mieć wygodne buty, plecak, śpiwór i karimatę oraz chęć noszenia tego wszystkiego na plecach ;-)) Akcja Lato jest imprezą niekomercyjną.

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby pojechać z nami w góry?

Mało. Jesteśmy organizacją studencką, która istnieje już ponad 50 lat i nie zarabiamy na organizacji obozów. Prowadzimy ludzi w góry, bo lubimy. Uczestnicy pokrywają tylko koszty pobytu przewodnika (jedzenie i przejazdy). Cena poszczególnych obozów zależy od ich długości i miejsca, w które się jedzie. Koszty wyjazdów znacznie obniżają też noclegi w namiotach, bo w większości miejsc na świecie na szczęście nie musimy za nie płacić. Dodatkowym kosztem jest niewielkie wpisowe - 5 zł. 

Czy sobie poradzę?

Pewnie! Naszą ofertę kierujemy zarówno do górskich ?wyjadaczy? jak i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować wędrówek z plecakiem. Co roku przewodnicy organizują obozy o różnym stopniu trudności, czasem wymagające wcześniejszego doświadczenia górskiego. Jeśli zaś nigdy wcześniej nie wędrowałeś po górach, możesz wybrać się z nami na jedną z wakacyjnych wycieczek weekendowych w polskie Beskidy, gdzie łatwo złapać bakcyla. Zapraszamy!

Koordynator Akcji Lato 2014
Łukasz Błaszczyk
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Akcja Lato Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB chata w Beskidzie Niskim Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Mazur Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Joanna Pniewska Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Maciej Kubacki Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy Sudety szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Ula Smykowska warsztaty przyrodnicze Weekend Weronika Szatkowska Wyjazd chatkowy Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska