9-dniowy wyjazd na Słowację "Muranska Polana"

Charakter trasy:

Pieszy z plecakami. Noclegi pod namiotami oraz w utulniach (to takie słowackie samoobsłegowe schrony). Tam gdzie się da gotujemy na ogniskach. Ale nie pogardzimy również lokalnymi specjałami. Ze względu na to, że będziemy się poruszali po terenie parku narodowego oraz parku krajobrazowego będziemy się przez większość czasu trzymali znakowanych szlaków.

Termin:

13 - 21 sierpnia 2015

zbiórka: wieczorem 12 sierpnia
powrót: rano lub wieczorem 21 sierpnia

Dla kogo:

Dla wszystkich mających siłę i chęć do wędrówek górskich. Studentów, pracujących i licealistów. Trzeba mieć dobre buty i siłę, żeby nieść plecak. Ponieważ wyjazd jest dość długi, a samodzielny powrót skomplikowany to wyjazd jest adresowany do osób, które choć raz kiedyś były już z plecakiem w górach.

Koszt:

nie powinien przekroczyć 200 zł + 100 euro + koszt ubezpieczenia (we własnym zakresie), dla studentow na pewno będzie trochę taniej, jak zostaną pieniądze to będą zwroty

Prowadzący:

Zosia Wiśniewska (672), zosiaa.wisniewska[malpa]gmail.com, 794-043-754

Trasa:

Zajrzymy na drugą stronę co się kryje po drugfiej stronie Niżnych Tatr. Góry po których będziemy się poruszli nie są wysokie (do 1400 m n. p. m.), ale za to żadziej uczęszczane od Tatr, Fatry, czy Niżnych Tatr.

Zaczniemy od Muránskiej Planiny (źródło zdjęcia).

Zajrzymy tam do jaskini (koniecznie zabierzcie czołówki) oraz zwiedzimy pozostałości po zamku (źródło zdjęcia)

Potem czeka nas Poľana, gdzie się znajduje geograficzny środek Słowacji. Tam też będziemy szukali śladów wulkanu.

Po drodze na pewno odpwiedzimy knajpę w poszukiwaniu lokalnej kuchni.

Zakończymy naszą wędrówkę zwiedzaniem Bańskiej Bystrzycy (autor: link)

Na koniec Ci którzy chcieliby sobie wydłużyć wyjazd i nie obawiają się powrotu w poniedziałek rano mogą odwiedzić jeden z licznych słowackich termalnych basenów.

Ewkipunek:

Przede wszystkim dobry humor. Ponadto przydadzą się wygodne buty, duży plecak, karimata i ciepły śpiwór. Osoby, które zadeklarują - biorą namiot. Szczegółowy spis potrzebnego sprzętu oraz jedzenia podam osobom zapisanym.

Zapisy:

Zgłoszenie się na wyjazd  jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html.

przez formularz (limit uczestników: 10 osób)